Nie wyrażam zgody na kopiowanie, rozpowszechnianie, przetwarzanie ani jakiekolwiek inne używanie zdjęć, treści, elementów graficznych z mojego bloga.

Z cyklu prywatne: Masaż tajski w salonie Thai-Land Massage Poznań

1/29/2012

Pewnie post wyda Wam się nieco dziwny, ale postanowiłam dzisiaj zdać Wam relacje z salonu masażu do którego ostatnio uczęszczam.
Niby dlaczego na blogu kosmetycznym znajdzie się taka recenzja? Dlatego, że ten blog zachacza w szerszej lub  węższej mierze o moje prywatne życie a dzięki tym masażom mam ostatnio siłę do działania. Dlatego, też że wciąż trudno jest znaleźć recenzję z konkretnych zabiegów czy usług, a nikt w ciemno kupować nie lubi, więc może komuś szukającemu moja recenzja się przyda :)

Masaż tajski - krótko o nim

Masaż tajski jest typem tzw. głębokiego masażu. Stanowi on sekwencję technik, stanowiących połączenie akupresury ważniejszych punktów na ciele człowieka z elementami pasywnej jogi, rozciągania i refleksologii. W Tajlandii jest znany jako "nuat phaen boran"  co można przetłumaczyć jako starożytny klasyczny masaż.

Masowana osoba jest ubrana w luźne, wygodne ubranie i leży na specjalnym materacu o umiarkowanej giętkości. Masaż może być wykonywany indywidualnie, bądź "na dwie ręce". Masażysta podczas wykonywania masażu bardzo intensywnie pracuje swoim ciałem, używając dłoni, kciuków, łokci i przedramion, a także stóp. Nacisk łokciem następuje w sposób rytmiczny na przebiegające aorty, powodując uczucie głębokiego odprężenia. Większość masażu przebiega po tzw. liniach Sen, co znajduje swoją analogię, podobnie jak meridiany czy hinduskie kanały Nadi(joga). Osoba masowana przyjmuje wiele pozycji, które wywodzą się z pięciu zasadniczych postaw jogi pasywnej: leżenia przodem, tyłem, bokiem oraz postawy siedzącej i odwróconej. Pełna, w pełni kompletna sesja masażu tajskiego winna trwać 2 godziny lub więcej, podczas których w sposób rytmiczny następuje ucisk i rozciągnięcie całego ciała: to dotyczy również wyciągania palców, stóp u nóg, uszu oraz przyjmowania przez osobę masowaną różnych wyciągniętych pozycji. Wszystko odbywa się zgodnie z wielowiekową procedurą.
źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Masa%C5%BC_tajski

Salon masażu wygląda mniej więcej tak 

źródło: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Salon_masazu1.jpg&filetimestamp=20100709184320


Osobiście korzystam z salonu Thai Land Poznań


 Krótka relacja:

Ponieważ ponad połowę czasu spędzam przy komputerze zbawiennym jest dla mnie masaż tajski - głowa, ramiona plecy który kosztuje 100zł za godzinę. 
Salon ma bardzo miłą obsługę, która od początku do końca wszystko wyjaśnia. Masażystki posługują się językiem angielskim i są naprawdę niesamowicie przyjazne. W salonie pięknie pachnie, palą się kadzidła i leci relaksująca muzyka.

Masaż po krótce wygląda tak. Najpierw zakładam jednorazowe kapcie, często otrzymuję przed lub po specjalną herbatkę, masażystka zgodnie z tradycją myje mi nogi, co przyznam się w pierwszym kontakcie było dla mnie dziwne i dość niekomfortowe, ale taka jest tradycja. Następnie przebieram się w wielkie gatki, choć ja korzystając z masażu od pasa w górę pozostaje np. w legginsach. Niestety nie należę do osób które uwielbiają publiczną nagość więc nie czuję się swobodnie rozbierając się do bielizny ;)

Masażystki w tym salonie są niewiarygodne, mimo iż nie mówi im się co Cię boli same wyczuwają gdzie jest największe napięcie i poświęcają temu miejscu zwiększoną uwagę. To istne cudotwórczynie :) Sam masaż bywa bolesny, choć jest do przeżycia ale samopoczucie po nim - bajka. Mimo, iż bywa że w tym samym dniu następuje spadek energii (osoby korzystające np. akupunktury wiedzą o czym piszę) naprawdę warto korzystać z tego typu usług.W trakcie masażu zdarza mi się kilkukrotnie odczuwać zimno i ciepło raz za razem, pewnie wynika to z odblokowywania kanałów i uwalniania energii.
 Z salonu wychodzę zawsze jak nowo narodzona. Mimo, iż przyjemność do najtańszych nie należy chroniczny ból pleców i rąk wymusza na mnie szukanie pomocy i w tym salonie ją znajduję.
Wiem, że z bólem pleców nie radzi sobie coraz większa ilość ludzi, szczególnie młodych , widzę to chociażby po ogromnej ilości osób uczęszczających na zajęcia ze szkoły zdrowego kręgosłupa, pilates czy jogi. Chyba staje się to problemem cywilizacyjnym, stąd mój post, bo myślę, że profesjonalnym masażem można skutecznie ratować się przed bólem.


A wy korzystacie z zabiegów i masaży?

Co możecie polecić?

You Might Also Like

15 komentarze

 1. ja nie miałąm jeszcze przyjemności być na masażu, ale strasznie Ci zazdroszczę i bardzo chętnie bym się wybrała ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczywiście że korzystamy :) ja akurat mam szczęscie, bo jestem w branży i wzajemnie z koleżankami robimy sobie różne zabiegi wzajemnie, masaż to obowiązkowy zabieg, przynajmniej raz w miesiącu, naprawdę wpływa korzytnie na stan naszego zdrowia fizycznego i psychicznego :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie korzystałam, jedynie moja mama była na takowym (w Lublinie) i była absolutnie zachwycona. Powiem szzczerze, że przy najbliższej wizycie w PL się zapisuję, bo mam ogromną potrzebę pougniatania moich pleców przez profesjonalistów :) Twój post mnie tylko dodatkowo zmotywował ;))

  OdpowiedzUsuń
 4. Wybrałabym się kiedyś :)

  OdpowiedzUsuń
 5. przyznam sie, że nigdy na masażu nie bylam i z checia bym poszla musi byc super:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie korzystałam i ni korzystam z usług masażu ale chyba zacznę. Chciałabym się znaleźć w takim miejscu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. ja byłam dzisiaj na balijskim - ale w Wawie godzina kosztuje az 190 zł :(

  OdpowiedzUsuń
 8. Ależ mi się zamarzył teraz porządny masaż :)

  OdpowiedzUsuń
 9. tez chetnie bym poszla na jakis masaz:)))

  OdpowiedzUsuń
 10. nigdy w życiu na masażu nie byłam.. a nie powiem wybrałabym się bardzo chętnie.. najlepiej do jakiegoś salonu SPA gdzieś nad morzem i poddać się całej serii zabiegów.. wyłączyć się choć na kilka godzin i zrelaksować :) a jeszcze jakby jakiś miły pan masażysta kręcił się w pobliżu, to już chyba byłby raj na ziemi :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Ojj przydałby mi się masaż!

  OdpowiedzUsuń
 12. cudowne miejsce, ale wolę jak masuje mnie mój mężczyzna ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Przed pójściem an wizytę poleca zapoznać się na temat masażu tajskiego: http://e-masaz.pl/page.php?id=masaz_tajski

  OdpowiedzUsuń
 14. Oprócz umiejętności liczy się także wyposażenie takiego gabinetu masażu, sprawdź ten adres www a znajdziesz najlepszej jakości fotele do masażu.

  OdpowiedzUsuń

INSTAGRAM

Subscribe