Nie wyrażam zgody na kopiowanie, rozpowszechnianie, przetwarzanie ani jakiekolwiek inne używanie zdjęć, treści, elementów graficznych z mojego bloga.

Bye, bye wrinkles- Pożegnaj zmarszczki z Lirene czyli gdzie w Poznaniu spędzać aktywnie czas

5/29/2014

CZYNNIK DRUGI WPŁYWAJĄCY NA ZMARSZCZKI  
RUCH
Tak moi drodzy, ruch to zdrowie! Dla ciała, dla ducha, dla każdego. Im więcej się ruszamy, tym więcej energii mamy. Zalecana jest każda aktywność fizyczna, od spacerów, biegów, poprzez fitness, jogę kończąc na siłowni! Wszystko oczywiście z umiarem.
Podczas wysiłku nasz organizm dotlenia się (zwłaszcza na świeżym powietrzu)
krew szybciej krąży i dostarcza składniki odżywcze oraz tlen do komórek a to jak wiadomo wpływa m.in. na uelastycznienie i pogrubienie tkanki.
Jak się okazuje w Poznaniu, a także wokół niego znajdziemy mnóstwo miejsc gdzie możemy aktywnie spędzać czas. Poznań jako organizator tegorocznego Wings For Life World Run został mianowany biegową stolicą Polski :) 
Najfajniejsze jest to, że wszystkie te miejsca są w pełni darmowe, a więc wymówka "nie stać mnie na uprawianie sportu" kompletnie odpada
Zatem moi drodzy, bierzmy się do roboty!
Nikogo nie zdziwię, jak na pierwszym miejscu wspomnę o słynnej już poznańskiej Malcie, a mianowicie terenach wokół jeziora maltańskiego. Można tam bowiem nie tylko biegać, ale także spacerować, jeździć na rowerze, rolkach, zaangażować maluchy w zabawę, zjechać kolejką, popływać, pograć w golfa, kręgle na świeżym powietrzu. Malta to również Termy Maltańskie. Na Malcie zawsze się coś dzieje, sportowo czy rozrywkowo, czy to na dzień dziecka czy koniec lata, czy z innej okazji, tam nie można się nudzić :) 


Rusałka

  źródło: http://gfx.mmka.pl/newsph/316844/419405.3.jpg

Niestety nie znam ani Moraska, ani Rusałki choć wszędzie są wymieniane jako świetne miejsca do aktywności, zamierzam tam zatem wkrótce się pojawić :) 

Cytadela

Poznański park o powierzchni ok. 100ha, pełen zieleni, tras do biegania, spacerowania, wycieczek rowerowych. Jego zaletą jest ogrom przestrzeni i niezbyt wielkie obłożenie ludźmi, także nie trzeba się przepychać jak np. na Malcie :)

MoraskoFitness Park czyli siłownie na świeżym powietrzu


Sprawa genialna! Siłownia na świeżym powietrzu i to właściwie w każdym miejscu Poznania ją odnajdziecie, jest ich już kilkanaście. Pełna lista TU Co prawda niektóre są oblegane, ale zawsze znajdziecie jakiś sprzęt dla siebie. Możecie ćwiczyć latem i zimą, w deszczu i słońcu, w legginsach czy spodenkach, jak tylko chcecie i to całkowicie za darmo. Inicjatywa jest super i naprawdę warto korzystać z takiej aktywności :) 

Więcej o poszczególnych trasach możecie poczytać w tym artykule
 
Zobacz także 
bloga Cosmetic Freak aktywny wypoczynek w Szczecinie


A wy gdzie najbardziej lubicie spędzać aktywnie czas?

You Might Also Like

8 komentarze

 1. Siłownia na świeżym powietrzu zdecydowanie mi się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Silownie na swiezym powietrzu mam rzut kamieniem. Jak tylko koncze rundke biegowa wskakuje na kilka przyrzadow ☺

  OdpowiedzUsuń
 3. piękne macie miejsca do biegania i uprawiania sportów. Ja jak mogłam biegać, szukałam raczej miejsc nieobleganych, lubię biegać w samotności a te popularne miejsca zawsze pełne. Masz rację- ruch to zdrowie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super, ze w Polsce zaczeli budowac silownie na powietrzu w Hiszpanii sa na kazdym kroku w UK tez kilka spotkalam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj, widzisz, mam w planach niedługo dać wpis o siłowniach miejskich - jak ćwiczyć, na jakie mięśnie co działa itd. Za każdym razem jak mijam siłownię, to ktoś na niej ćwiczy - super, że ludzie chcą się ruszać :) A na Wings For Life było super, polecam za rok ;) Rusałka jest dobra na bieganie w gorące dni, bo ścieżki są w cieniu - wypróbowane na siebie w tamtym tygodniu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie, choć ja ostatnio mam takiego lenia jeśli chodzi o ruch, że szkoda gadać :/

  OdpowiedzUsuń
 7. musze zwiedzic cytadele w koncu

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam taką pod domem :) mnie to tylko zoastanawia ile te sprzety będą w dobrym stanie

  OdpowiedzUsuń

INSTAGRAM

Subscribe