Nie wyrażam zgody na kopiowanie, rozpowszechnianie, przetwarzanie ani jakiekolwiek inne używanie zdjęć, treści, elementów graficznych z mojego bloga.

Poznański Weekend Targowy: PGA, Hobby, Aqua Zoo, Happy Baby i Tour Salon

10/28/2012

W tym roku i ten weekend w Poznaniu niezła gratka, 5 rodzajów targów w jednym miejscu, o jednym czasie i za jeden bilet :) I my postanowiliśmy skorzystać.
Na targi Hobby i połączone z nimi Tour Salon chodzimy średnio co dwa lata, PGA interesowało nas z racji pasji do gier męża, resztę zahaczyliśmy przy okazji :) Jeśli któreś Was bardziej zainteresują to podlinkuję strony firmowe :)


TOUR SALON czyli Targi Regionów i Produktów Turystycznych w tym roku odpuściliśmy, ale jeśli chcecie wybrać się na jakąś wycieczkę w nadchodzących sezonach to warto wpaść na te właśnie targi. Można tam zobaczyć większość krajów świata oraz ośrodków w Polsce, porozmawiać o możliwościach podróżowania, zebrać masę ulotek, katalogów, zniżek i standardowo wziąć udział w wielu promocjach i konkursach.

AQUA ZOO to Targi Akwarystyki i Terrarystyki i szczerze mówiąc tutaj nie było co oglądać i wydaje mi się, że nie tylko z racji braku zainteresowania tematem, tylko targi były naprawdę skromne...HAPPY BABY to premierowe targi zabawek i akcesoriów dla dzieci. Muszę przyznać, że wyglądało to nieźle. Można było kupić np. pieluszki z zieloną herbatą :D różne zabawki dla dzieci np. realne lalki czy ciekawe obrazki pisane piaskiem. Pewnie to raj dla mamusiek i tatuśków :D
Podczas targów HAPPY BABY obywają się wykłady i prezentacje dla rodziców, spotkania z psychologami, lekarzami specjalistami dziecięcymi. Swoją ofertę zaprezentują szkoły rodzenia, kluby fitness oferujące zajęcia ruchowe dla kobiet w ciąży, kluby malucha.

Można wziąć udział w prezentacjach firm oferujących zajęcia sportowe dla kobiet w ciąży i młodych mam. Swoją bogatą ofertę przedstawiają firmy organizujące zajęcia dla dzieci – sportowe, językowe czy artystyczne.PGA to słynna już Poznań Game Arena, która powróciła po 3 latach i muszę przyznać, chyba im się udała. Ludzi było tyle, że ciężko było dopchać się do jakiegokolwiek stoiska. Szaleństwo! A pizza która się wystawiła miała godzinne kolejki. Takiego czegoś jeszcze nie widzieliśmy :D Niezła gratka dla fanów gier i nowości.

PGA to przede wszystkim premierowe pokazy gier i sprzętu, turnieje i liczne konkursy dla publiczności. Tegoroczna edycja zapowiada się bardzo obiecująco. Premiery swoich gier zapowiedział już między innymi Microsoft z najnowszą odsłoną Forza.
Jednym z głównych elementów Targów będą turnieje, w tym pierwszy raz w historii wydarzenia rozegrane zostaną finały największej ligi w naszym kraju – Cybersport. Przez dwa dni najlepsi gracze zmagać się będą w gry Leagues of Legends oraz FIFA 2013. Na PGA odbędą się także finały turnieju Eizo Challenge 2012, w nową odsłonę kultowej gry Counter Strike, wersję Global Offensive.


Ostatnie i najciekawsze dla mnie HOBBY czyli Targi Modelarstwa i Gier Towarzyskich, które odwiedzamy od lat i zawsze tak samo nam się podobają. Mój mąż od lat składa różne modele a ja lubię się temu przyglądać. Te małe helikopterki, samochodziki i pociągi naprawdę wciągają. Ponadto na targach tych można godzinami grać w gry planszowe, oglądać zawody drift'u czy samochodów RC.
Najnowsze modele kolejowe, lotnicze i morskie, fantastyczne kolekcje samochodów, a także gigantyczne makiety, historyczne żaglowce, figurki, akcesoria, narzędzia modelarskie oraz gry towarzyskie - wszystko to, można zobaczyć podczas targów HOBBY

A już 6-7 kwietnia 2013r. kolejne interesujące mnie Targi - Look Beauty Vision czyli Forum Kosmetyki, Solarium i Fryzjerstwa :)

You Might Also Like

22 komentarze

 1. Odpowiedzi
  1. Obejrzałam zdjęcia sprzed 2 lat i makiety się jednak zmieniają :D

   Usuń
 2. Tour Salon potrafi być genialne, choć wiadomo - raz jest lepiej raz gorzej. Mimo tego zawsze można zebrać mnóstwo ciekawych materiałów turystycznych :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie byłam w Poznaniu, musze w końcu się tam kiedyś wybrać:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow, szkoda, ze mnie tam być nie mogło!

  OdpowiedzUsuń
 5. wpuścić mojego męża do tego PGA, to bym na siłę wyciągać musiała :O

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skąd jak to znam :D Mój był rozdarty między Modelarstwem a PGA :D

   Usuń
 6. no fajne targi, jest tam co robić, tylko beauty brakuje;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Targi w kwietni zapowiadają się interesująco. Szkoda, że niestety mam daleko :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Chyba muszę w końcu wybrać się do Poznania:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja w tym roku się nie wybieram, choć targi Hobby bardzo lubię :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wilk i zając mój ojciec by się ucieszył :D

  OdpowiedzUsuń

INSTAGRAM

Subscribe